Sten Teodorsson porträttbyst

477422

STEN TEODORSSON (1904-1992): Porträttbyst, signerad Teodor, patinerad konstmassa, höjd ca 42 cm; enligt uppgift föreställande konsthandlaren Sture Land, som tillsammans med sin bror Yngve drev Lorensbergs konstsalong i Göteborg 1943-1982

Basen med några små nagg

Konst, Skulpturer

Geijersgatan 14, Göteborg

Sten Teodorsson porträttbyst

Budhistorik (7 bud)
3408508
3408414
750
3408507
750
3408414
550
3401247
500

Slutpris SEK:
81 EUR, 92 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 287 kr.