William Hogarth gravyrer

477359

WILLIAM HOGARTH, (några efter) (5) gravyrer 1700 och tidigt 1800-tal, Morning och Evening ur Times of the day, The chairing och The polling samt Canvassing for votes ur Homours of an election, 2 blad monterade, tryckytor mellan ca 40 x 50 cm.

Några blad med nedre bortskuren text, gulnader, fläckar och nagg. Glaset utan ram med spricka

William Hogarth gravyrer

Budhistorik

2017-08-10 kl 11:00
Slutpris SEK:
0
0 EUR, 0 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.