Fat Kina Kanton

477349

FAT, porslin, Kina, 1800-talets slut, Kanton, rektangulär form, dekor av interiör med figurscen i emaljfärger, järnoxid samt guld, ca 25x18 cm

Färgerna med slitage

Orientaliskt, Porslin

Fat Kina Kanton

Budhistorik (13 bud)
3406733
3406997
1 400
3406733
3406717
3400221

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.