Golvvas Kina

477308

GOLVVAS, porslin, Kina, 1800-talets andra hälft, Kanton, dekor av reserver med figurscener samt trädgårdsmotiv i emaljfärger, järnoxid samt guld, hänklar i form av parställda fohundar, höjd ca 62 cm

Mynningen med lagning

Keramik/Porslin

Rum 7, Hylla 1

Golvvas Kina

Budhistorik (17 bud)
3407616
3407078
3407615
3407078
900
3407614
850

Slutpris SEK:
121 EUR, 137 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.