Fritz Kallenberg glasservis Rut

477301

FRITZ KALLENBERG, "Rut", glasservis, 34 dlr., helkristall med rutslipad dekor, bestående av: 6 vitvinsglas, 6 grogglas, 6 selterglas, 6 starkvinsglas, 10 likörglas, signerade Boda, vissa etikettmärkta, vitvinsglasens höjd ca 13,5 cm

Nagg förekommer

Glas, Servisglas

Monter 12

Budhistorik (20 bud)
3398382
3403830
3398382
1 900
3403827
1 800
3398382
1 700

Slutpris SEK:
201 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.