Hörnsoffa nyrenässans

477297

HÖRNSOFFA, nyrenässans, skuren ek, klädd sits, längd 165 + 170 cm, höjd 135, sitthöjd ca 45 cm, sent 1800-tal.

Kraftigt slitage, skador/hål på klädseln, delvis bortfall på dekorelement

Möbler, Soffor

Rum 11

Hörnsoffa nyrenässans

Budhistorik (22 bud)
3407947
7 600
3407953
7 400
3407947
7 200
3407945
7 000
3407945
6 800

Slutpris SEK:
7 600
765 EUR, 869 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.