Skål på fot Kina 1800-tal

477268

SKÅL PÅ FOT, porslin, Kina, 1800-talets slut, oktagonal form, dekor av vaktelpar bland pion på trädgårdsklippa i emaljfärger, sepia samt järnoxid, botten stämpelmärkt, diameter ca 21 cm

Smärre nagg

Orientaliskt, Porslin

Skål på fot Kina 1800-tal

Budhistorik (13 bud)
3407548
900
3407546
850
3407539
3407431
750
3407398
700

Slutpris SEK:
900
91 EUR, 103 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.