Sven X:et Erixsion litografi

477253

SVEN X:ET ERIXSON (1899-1970), "Fotboll", 1948, otydligt signerad, provtryck, litografi, ca 37x52 cm

MOTIV: Inspirerad av Ivar Lo-Johanssons stridsskrift "Jag tvivlar på idrotten" gjorde X:et litografin Fotboll

Med dedikation

Fack 30

Sven X:et Erixsion litografi
Budhistorik (9 bud)
3406962
700
3406794
650
3404528
600
3406792
600
3404528
550

Slutpris SEK:
700
70 EUR, 80 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.