Skål Kina 1700-tal

477222

SKÅL, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, dekor av bård med girland av blommor i emaljfärger, järnoxid samt guld, diameter ca 23 cm

Omfattande lagningar, nagg

Orientaliskt, Porslin

Skål Kina 1700-tal

Budhistorik (8 bud)
3404653
650
3404730
600
3404653
550
3404729
500
3404653
450

Slutpris SEK:
650
65 EUR, 74 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.