Ljuskrona 1900-tal

477217

LJUSKRONA, omkring 1900, gustaviansk stil, för 5 ljus, stomme i mässing, behängd med olikslipade prismor, elektrifierad, höjd ca 65, diameter ca 50 cm

Bruksslitage, enstaka prismor kan saknas

Belysning, Ljuskronor

Rum 15

Ljuskrona 1900-tal

Budhistorik (19 bud)
3405550
3 400
3405682
3 200
3405550
3404813
2 800
3405498
2 800

Slutpris SEK:
3 400
342 EUR, 389 USD
Utropspris SEK:
1 800

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.