Gottfrid Kallstenius oljemålning

477203

GOTTFRID KALLSTENIUS (1861-1943), Motiv från Källvik i tjust skärgård, signerad och otydligt daterad G. Kallstenius, olja på duk, 74x100 cm.

Konst, Äldre måleri

Rum 6

Budhistorik (33 bud)
3405769
9 600
3404447
9 000
3404446
8 800
3404445
8 600
3404444
8 400

Slutpris SEK:
9 600
967 EUR, 1 098 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.