Perukstockar Kina

477177

PERUKSTOCKAR, 2 st., porslin, Kina, 1900-tal, cylinderformade, dekor i emaljfärger, en med kalligrafi, höjd ca 28,5 cm

En med större nagg, en med betydande tillverkningsspricka

Orientaliskt, Porslin

Monter 10

Perukstockar Kina

Budhistorik (9 bud)
3407220
3406947
3406719
3406719
700
3406486
650

Slutpris SEK:
121 EUR, 137 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.