Värja 1600-tal

477119

VÄRJA, tysk, 1600-talets första hälft, med svepfäste i järn, smedstämpel på ricasson, klinga med ås, senare lindning av mässingstråd, längd 123 cm

Vapen/Medaljer

Visas på begäran

Värja 1600-tal

Budhistorik (12 bud)
3406703
14 000
3406700
13 000
3399993
12 500
3399991
12 000
3399886
8 400

Slutpris SEK:
14 000
1 410 EUR, 1 602 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.