Medaljong förgylld mässing miniatyrporträtt

477072

MEDALJONG, förgylld mässing, 1800-talets första kvartal, glas med bakomliggande minityrporträtt på ben med figurativt måleri föreställande kvinna med duvor, foto/hårgömma, höjd inkl. ögla 57 mm, vikt inkl. inredning ca 22,6 g

Guld/Smycken

Monter 19

Budhistorik (4 bud)

3395157
3395156
3395155
500
3395153

Slutpris SEK:
121 EUR, 137 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.