Matbord valnöt

477061

MATBORD, valnöt, 1800-talets mitt, Biedermeier, med 2 iläggsskivor, höjd ca 80 cm, diameter ca 148 cm, iläggsskivorna á 73,5 cm, total längd ca 295 cm

Slitage

Ändringar/tillägg
Glasskrivor till bord samt iläggsskrivor medföljer

Möbler, Matbord

Matbord valnöt

Budhistorik (8 bud)
3401525
8 000
3401523
7 000
3397926
5 000
3397154
3 400
3396307
3 200

Slutpris SEK:
8 000
806 EUR, 915 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.