Vinglas Slottet Reijmyre

477038

REIJMYRE GLASBRUK, "Slottet", vinglas, 9 st., design Tomas Harila Carlgren i samarbete med Lars Sjöberg, inspirerade av 1700-talsglas, klarglas med driven kant, ben med luftblåsa, etikettmärkta, höjd ca 16 cm

PROVENIENS: Reijmyre Glasbruk

Skador: Glasen är munblåsta och kan därför variera något i höjd och storlek

Glas, Servisglas

Monter 12

Vinglas Slottet Reijmyre

Budhistorik (14 bud)
3395802
2 600
3401016
2 400
3395802
3401015
3395802
1 900

Slutpris SEK:
2 600
262 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.