Vas, Kina

477007

VAS, porslin, Kina, 1800-tal, cylinderformad, dekor av flodlandskap med pagoder samt figurer i underglasyrblått, botten med fyra karaktärers märke, höjd 26 cm

Nagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 9

Vas, Kina

Budhistorik (6 bud)
3403154
600
3402635
550
3402635
450
3403070
3402635

Slutpris SEK:
600
60 EUR, 69 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.