Hängskåp Kin

477004

HÄNGSKÅP, Kina, sent 1800-tal, svartmålat trä med målad dekor, höjd 125, bredd 60 cm

Enligt uppgift infört i Sverige ca 1900

Bruksslitage, hål i bakstycket

Möbler, Skåp, byråer

Rum 5

Hängskåp Kin

Budhistorik (15 bud)
3413237
3413236
1 400
3413234
1 300
3412995
3413232

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.