Hängskåp Kin

477004

HÄNGSKÅP, Kina, sent 1800-tal, svartmålat trä med målad dekor, höjd 125, bredd 60 cm

Enligt uppgift infört i Sverige ca 1900

Bruksslitage, hål i bakstycket

Möbler, Skåp, byråer

Rum 5

Hängskåp Kin

Budhistorik (15 bud)
3413237
3413236
1 400
3413234
1 300
3412995
3413232

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer