Bägare Carl Petter Modin Sundsvall

477000

BÄGARE, silver, Carl Petter Modin, Sundsvall 1797, svisselerad blom- och bladdekor, delvis med förgyllning, fot med välvda knäckar, höjd 19,5 cm, vikt ca 291 gram

Smärre bucklor

Silver

Visas på begäran

Budhistorik (11 bud)
3424676
3 800
3424675
3 600
3424673
3 400
3423710
3 200
3422545
2 600

Slutpris SEK:
3 800
383 EUR, 435 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.