Bägare Mikael Sedelin Sundsvall

476999

BÄGARE, silver, Mikael Sedelin, Sundsvall 1793, svisselerad blom- och bladdekor, delvis med förgyllning, fot med välvda knäckar, höjd 19,5 cm, vikt ca 326 gram

Foten med smärre lagningar

Silver

Budhistorik (10 bud)
3424678
3 800
3424677
3 600
3424328
3 400
3423706
3 200
3420153

Slutpris SEK:
3 800
383 EUR, 435 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.