Oidentifierad konstnär oljemålning

476962

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, stockholmsmotiv med slottet och riksdagshuset, signerad Arvid Åkerman samt daterad 1921, olja på duk, ca 27 x 19 cm.

Några mindre färgbortfall

Konst, Äldre måleri

Rum 5

Budhistorik (27 bud)
3403916
3 200
3403188
3403258
3403188
2 400
3403035

Slutpris SEK:
3 200
322 EUR, 366 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.