Ölsejdlar

476932

ÖLSEJDLAR, Otto Wittorf, 8+1 st, lock i tenn, sejdlar i glas resp keramik, höjd ca 14-17 cm

Proveniens: "Zur Himmelsleiter", Stockholms äldsta tyska barstuga, Vasagatan 38.

Bruksslitage, en sejdel med nagg, en med spricka

Diverse, Stockholmiana

Monter 7

Ölsejdlar

Budhistorik (6 bud)
3402769
900
3402723
850
3402722
3401520
750
3397883
650

Slutpris SEK:
900
91 EUR, 103 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.