Bengt Nordenberg akvarell

476869

BENGT NORDENBERG (1822-1902) motiv med fiskare vid brygga, signerad B Nordenberg, akvarell ca 43 x 33 cm.

Mindre fläckar, gulnader. spår av lim i hörnen på baksidan (delvis limmad fortfarande).

Konst, Äldre måleri

Bengt Nordenberg akvarell

Budhistorik (5 bud)
3402205
1 300
3402202
3402195
600
3397640
550
3393230
500

Slutpris SEK:
1 300
131 EUR, 149 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.