Serveringsbestick silver K. Anderson

476861

SERVERINGSBESTICK, "Svensk Spetsig", 7 dlr., silver, Sverige, 1900-talets början, bland annat K. Anderson, Stockholm, 1906, graverad dekor av lilja, längd ca 19-32 cm, vikt ca 668 g

Slitage

Silver

Budhistorik (4 bud)

3400274
3400182
1 900
3399607
1 800
3395355
1 700

Slutpris SEK:
201 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.