Niko Kralj

476742

NIKO KRALJ, stolar samt bord "Rex", formgivningsår 1952, bestående av: 4 stolar, bord, vitlackerade, ihopfällbara, stolarna etikettmärkta, bordets mått höjd ca 50, 61x63 cm, stolarnas sitthöjd ca 38 cm

Möbeln ingår i samlingarna på Museum of Modern Art MOMA, New York

Bruksslitage, färgbortfall, vissa skador

Möbler, Matsalsmöbler, Design

Hylla 7

Niko Kralj

Budhistorik (10 bud)
3401348
750
3400279
700
3399892
650
3397848
600
3399891
600

Slutpris SEK:
750
76 EUR, 86 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.