Dockor Kina 1800-tal

476732

FÖRFADERSPORTRÄTT, ett par, bemålat lergods samt textil, Kina, 1800-talets slut, i form av dockor, längd ca 24 resp. 22 cm

Slitage, visst färgbortfall, sprickor, kläderna med skador

Diverse, Orientaliskt

Dockor Kina 1800-tal

Budhistorik (1 bud)

3401850
2017-08-05 10:10:07

2017-08-06 kl 20:15
Slutpris SEK:
30 EUR, 34 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.