Ljuskrona i rokokostil

476719

LJUSKRONA, 1900-talets första hälft, rokokostil, 5 st ljusarmar för lampor, stomme i mässing, behängd med olikslipade prismor, höjd ca 100 cm

Åldersrelaterat slitage

Belysning, Taklampor

Rum 15

Ljuskrona i rokokostil

Budhistorik (21 bud)
3401432
2 600
3401401
2 400
3400914
3400696
3400913
1 900

Slutpris SEK:
2 600
262 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.