Värja

476680

VÄRJA, svensk, 1800-talets första hälft, klinga med Carl XIV Johans och kronprins Oscars namnchiffer, fäste i förgylld mässing, kavelplattor i pärlemor, längd 96 cm

slitage

Vapen/Medaljer

Monter 5

Värja

Budhistorik (13 bud)
3401494
3400759
2 800
3400599
2 600
3400360
2 400
3396573

Slutpris SEK:
302 EUR, 343 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.