Byrå

476629

BYRÅ, sengustaviansk stil, 1800-talets mitt (byråns övre trädel bär årtalet 1856), fanerad i mahogny, nyckelplåtar i mässing, skodda ben, skiva i öländsk kalksten, nycklar finns, höjd ca 83, samt 101 x 43 cm.

Bruks och åldersrelaterat slitage.

Möbler, Skåp, byråer

Rum 4

Byrå

Budhistorik (24 bud)
3400157
5 800
3399875
5 600
3400156
5 600
3399875
5 400
3400152
5 200

Slutpris SEK:
5 800
584 EUR, 664 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.