Fickur i 14 k guld 1800-tal

476593

FICKUR, 14 k guld, ca 1870, manuellt uppdrag, mineralglas, cylindergång, vitemaljerad urtavla med romerska siffror, innerboett i metall, boettnr. 25579, diameter ca 36 mm, vikt ca 37,5 g

Går vid inskrivningstillfället, SAV garanterar ej för funktionen, skadad urtavla, smärre bucklor, skadad innerlock i gängan

Klockor/Ur, Guld/Smycken

Fickur i 14 k guld 1800-tal

Budhistorik (13 bud)
3399486
1 900
3399461
1 800
3399485
1 800
3399461
1 700
3398688
1 600

Slutpris SEK:
1 900
191 EUR, 217 USD
Utropspris SEK:
1 800

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.