Fickur i 14 k guld 1800-tal

476592

FICKUR, 14 k guld, ca 1870, möjligen England, manuellt uppdrag, mineralglas, vitemaljerad urtavla med romerska, ankargång, innerboett i metall, boettnr. 111719, diameter 38,5 mm, vikt ca 46,5 g

Går vid inskrivningstillfället, SAV garanterar ej för funktionen, glas med nagg, skadad urtavla, smärre buckla

Klockor/Ur, Guld/Smycken

Fickur i 14 k guld 1800-tal

Budhistorik (7 bud)
3399504
1 600
3399197
1 400
3399168
1 300
3395009
3391757

Slutpris SEK:
1 600
161 EUR, 183 USD
Utropspris SEK:
2 400

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.