Oidentifierad konstnär

476588

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, porträtt av yngling, 1500-tal, Italien, sannolikt venetiansk skola, antaglingen beskuren, olja på duk uppsatt på pannå, ca 44 x 32 cm.

Lagningar, retuscher, mindre färgbortfall och krackelyr.

Konst, Äldre måleri

Rum 5

Oidentifierad konstnär

Budhistorik (22 bud)
3398976
4 600
3398821
4 400
3398549
4 200
3398745
4 200
3398549

Slutpris SEK:
4 600
463 EUR, 526 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.