Gjutjärnsurnor

476546

GJUTJÄRNSURNOR (2), ett par, 1900-talets andra hälft, dekorerade hänklar samt reliefdekor, målade svarta, höjd ca 40, största vidd 51 cm.

Bruks och åldersrelaterat slitage.

Diverse

Hylla 1

Gjutjärnsurnor

Budhistorik (20 bud)
3397564
3 600
3399343
3 400
3397564
3 200
3396825
3396815
2 800

Slutpris SEK:
3 600
363 EUR, 412 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.