Dryckeshorn

476531

DRYCKESHORN, 1800-talets slut, nyrenässans, bärande figur i form av vildman, på locket satyr, nysilver samt horn, höjd ca 73 cm.

Något ostadig, visst slitage.

Diverse, Silver

Rum 1

Dryckeshorn

Budhistorik (11 bud)
3398879
3 600
3391707
3 400
3391707
3 200
3393789
3391707
2 800

Slutpris SEK:
3 600
363 EUR, 412 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.