Stig Lindberg vas i fajans

476507

STIG LINDBERG (1916-1982), vas, Gustavsberg, fajans, målad dekor i svart vitt och gult, märkt med Gustavsbergs studiohand samt SWEDEN och numrerad, höjd 43 cm

krackeleringar

Keramik/Porslin

Stig Lindberg vas i fajans

Budhistorik (22 bud)
3398351
5 000
3398353
5 000
3398351
4 800
3398352
4 600
3398351
4 400

Slutpris SEK:
5 000
504 EUR, 572 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.