Stop silver

476506

C.G. HALLBERG, stop, silver, Stockholm 1938, barockstil, locket med dekor av lagerblad profilporträtt av Gustav V, invändigt förgyllt, höjd ca 17 cm, vikt ca 570 g.

Visst slitage.

Silver

Monter 9

Stop silver

Budhistorik (20 bud)
3398777
4 400
3398773
4 200
3398776
4 200
3398773
3398775
3 800

Slutpris SEK:
4 400
443 EUR, 503 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.