Kista 1800-tal

476482

KISTA, massiv ek, daterad 1802, imitationsmåleri i grönt, polykrom dekor av blommor, beslag och draghandtag i smide, inredd med läddika, höjd ca 67, 144x62 cm, nyckel finns att avhämta vid Utlämningen

Slitage, sprickor

Ändringar/tillägg
Nyckel finns för avhämtning i Utlämningen

Diverse, Allmoge

Rum 22

Kista 1800-tal

Budhistorik (4 bud)

3402711
3402653
3402710
3402653

Slutpris SEK:
40 EUR, 46 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.