Kabaré Davenport Sommar

476477

KABARÉ, 3 dlr., flintgods, England, 1800-talets första hälft, Davenport, dekor av landskapsscener i underglasyrblått, lockknopp i form av plym, stämpelmärkt med tillverkare, längd ca 27-36 cm

Ej komplett, invändiga missfärgningar, krackeleringar

Keramik/Porslin, Specialauktion

Monter 2

Kabaré Davenport Sommar

Budhistorik (3 bud)

3398562
3396388
3389799

Slutpris SEK:
40 EUR, 46 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.