Alvar Aalto stolar

476459

ALVAR AALTO, karmstolar, modell 45, 1 par, för Artek, Finland, modellen formgiven 1947, björk, flätad sadelgjord, rottinglindade armlän, sitthöjd ca 42 cm

Skador och slitage på benen.

Möbler, Stolar

Alvar Aalto stolar

Budhistorik (8 bud)
3398977
3398565
3398564
950
3397106
900
3394907
850

Slutpris SEK:
111 EUR, 126 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.