Kaffekanna Empire

476458

KAFFEKANNA, porslin, troligen Frankrike, 1800-talets första hälft, Empire, dekor i guld, höjd ca 27 cm

Locket med större nagg, botten med tillv. sprickor

Keramik/Porslin

Monter 2

Kaffekanna Empire

Budhistorik (2 bud)

3398447
3391236

Slutpris SEK:
35 EUR, 40 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.