Skrivbord Sommar

476400

SKRIVBORD, 1800-talets slut, nyrenässans, bemålat, sarg med 2 lådor, svarvade ben, beslag i mässing, höjd ca 74, ca 114x68 cm

Bruksslitage, senare bemålning, nyckel saknas

Möbler, Övriga möbler, Specialauktion

Rum 15

Skrivbord Sommar

Budhistorik (38 bud)
3397103
3 800
3397102
3 600
3397100
3 400
3397098
3 200
3397099
3 200

Slutpris SEK:
3 800
383 EUR, 435 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.