HP Parker tillskriven 1800-tal

476363

HENRY PERLEE PARKER (1795-1873) tillskriven: "News from the war", tidning daterad 1837, olja på duk uppklistrad på pannå, 76 x 63 cm, rammått 107x94 cm

Etiketter på baksidan,duklagning, duk uppfäst på pannå, retuscherad

Konst, Äldre måleri

Budhistorik (25 bud)
3396451
3396450
1 900
3396449
1 800
3396448
1 700
3396442
1 600

Slutpris SEK:
201 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.