Ljuskrona Karl Johanstil 1800-tal

476342

LJUSKRONA, 1800-talets slut, Karl Johanstil, för 6 ljus, stomme i mässing, behängd med olikslipade prismor, invändigt elektrifierad, kronringen med dekor av fleuroner, piggbotten med sparljus, höjd ca 105 cm

Belysning, Ljuskronor

Rum 15

Budhistorik (14 bud)
3398699
13 000
3398694
12 500
3398698
12 500
3398694
12 000
3398685
11 500

Slutpris SEK:
13 000
1 309 EUR, 1 487 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.