Nattvardskalk

476326

NATTVARDSKALK, silver, 1900-tal, svensk importstämpel, förgylld inuti, dekor av hjärtan, foten med genombrutet mönster, höjd ca 13,5 cm, vikt ca 112 gram.

Silver

Monter 13

Nattvardskalk

Budhistorik (5 bud)
3399434
3398853
650
3397710
500
3390982
450
3390981

Slutpris SEK:
101 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.