Kaffeservis

476315

BERNT ERLANDSSON, Kristianstad, 1905, teservis, 3 dlr, silver, bestående av tekanna, skrin med lock samt kanna, förgylld insida, kontrollstämplade, höjd kanna ca 28 cm, vikt ca 2430g

Smärre slitage

Silver

Monter 3

Kaffeservis

Budhistorik (22 bud)
3397661
9 600
3397584
9 400
3397610
9 400
3397584
9 200
3397607
9 000

Slutpris SEK:
9 600
967 EUR, 1 098 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.