Taklampa design Johannes Hammerborg

476281

JO HAMMERBORG, "Corona", för Fog & Morup, Danmark, 1960-tal, aluminium, höjd 45 cm

Formgiven 1963

Bruksslitage

Belysning, Taklampor, Design

Rum 11

Budhistorik (10 bud)
3398535
950
3398529
900
3397764
850
3397085
3396798
750

Slutpris SEK:
950
96 EUR, 109 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.