Skeppsmodell

476028

SKEPPSMODELL, tremastade klippern "Cutty Sark", 1900-tal, trä, riggad, höjd ca 66 cm, längd ca 110 cm, bredd ca 30 cm; medföljande glashuv med mått ca 81 x 120 x 35 cm.

Smärre slitage och skador. Spricka i relingen på ena långsidan. Galjonsfiguren lös.

Nautica/Technica, Diverse

Geijersgatan 14, Göteborg

Skeppsmodell

Budhistorik (17 bud)
3402192
1 400
3402181
1 300
3401855
3400920
3401854

Slutpris SEK:
1 400
141 EUR, 160 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 344 kr.