Design Poul Kjaerholm matbord PK50

475839

POUL KJAERHOLM, "PK50", matbord, E Kold Christiansen, formgivet 1964, bordsskiva fanérad i oregon pine, stålben, samtliga ben stämplade med E Koldings monogram, höjd ca 62, 195x80 cm

Bordskiva med ytskador och fläckar

Möbler, Matbord, Design

Rum 13

Budhistorik (7 bud)
3397659
5 400
3396682
5 200
3396681
3 800
3396680
3392427

Slutpris SEK:
5 400
544 EUR, 618 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.