Italiensk skola Allegori över det Det goda omdömet

473174

ITALIENSK SKOLA (ca 1760): Allegori över det "Det goda omdömet", olja på duk, 76 x 61 cm.

EXPERTIS: Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris

PROVENIENS: Örnäs säteri, Kungsängen

Smärre slitage

Konst, Äldre måleri

Rum 5

Budhistorik (8 bud)
3438837
16 000
3438835
15 000
3438834
11 500
3437857
11 000
3427346
10 500

Slutpris SEK:
16 000
1 611 EUR, 1 830 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.