Oidentifierade konstnärer 2 teckningar

473076

OIDENTIFIERADE KONSTNÄRER (1800-tal): (2) Interiör med sällskap, "Min flicka - af Greuze", signerad och daterad Haug 1867, akvarell och blyerts på papper, ca 14x14 cm;
Interiör med sällskap i trappa "Descente d'un escalier derobe á Gripsholm", daterad Oct. 1866, lavering på papper, ca 17,5x8,5 cm

ej examinerade ur ram

Konst, Teckningar

Monter 8

Budhistorik (16 bud)
3427408
3436455
3427408
950
3436454
900
3427408
850

Slutpris SEK:
107 EUR, 126 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.